Zapamiętaj, od 1 stycznia 2016 r. wprowadzono następujące zasady:
– nie ma już obowiązku korygowania (zmniejszania) kosztów uzyskania przychodów w razie nieuregulowania zobowiązań wobec kontrahentów w określonych terminach (zmiana wynika z ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw),
– możliwość korekty przychodów i kosztów uzyskania przychodów (co wpływa na podstawę opodatkowania) w bieżącym okresie rozliczeniowym, a nie w okresie, którego dotyczyła korekta (zmiana wynika z ustawy z 10 września 2015 r. ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów).
W trakcie szkolenia dowiesz się:
- jaki wpływ na praktyczne funkcjonowanie przedsiębiorstw będą miały zmiany przepisów,
- jakie są podstawowe kategorie kosztów niestanowiących kosztów podatkowych,
- w jaki sposób dokumentować poniesienie kosztów, by ograniczyć ryzyko podatkowe,
- na temat konsekwencji podatkowych, które mogą pojawić się w przypadku zakwestionowania kosztów jako koszty podatkowe przez organy podatkowe.
Ponadto, zdobędziesz pewność:
- czy prawidłowo rozpoznajesz koszty jako koszty podatkowe,
- czy ujmujesz koszty podatkowe w odpowiednich okresach rozliczeniowych,
- jak rozpoznawać koszty poniesione po zakończeniu roku podatkowego,
- jakie są obecne interpretacje organów podatkowych i orzecznictwo sądów administracyjnych dotyczące kosztów podatkowych.
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia, podczas którego ekspert w praktyczny sposób wyjaśnia, jakie wydatki można bez obaw zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Zwraca przy tym uwagę na aktualne wyjaśnienia organów podatkowych i stanowisko sądów administracyjnych. Dysponując tą wiedzą, bezproblemowo zastosujesz nowe przepisy i zaoszczędzisz swój czas.