Już teraz rozwijaj swoje kwalifikacje i zyskaj:
- Dostęp do wybranego szkolenia video na zawsze
- Bezpłatne konto na zawsze
- Dostęp do strefy darmowych materiałów
Wykup dostęp jednorazowy
59.90 zł brutto
UWAGA: Planowane są kolejne zmiany w USTAWIE O RACHUNKOWOŚCI. Dlatego już dziś należy zadbać o właściwe przygotowanie się do nowych regulacji, by podnieść swoje kompetencje zawodowe. Biorąc udział w szkoleniu zyskasz wiedzę, co oznaczają w praktyce kolejne zmiany w rachunkowości oraz jak radzić sobie z bieżącymi problemami.
Do 6 grudnia 2016 r. Polska ma czas na wdrożenie przepisów unijnych związanych z rachunkowością. Ministerstwo Finansów przygotowało już odpowiedni projekt. Co ważne oprócz przepisów, które stanowią implementacją dyrektywy unijnej, nowelizacja zawiera wiele nowych rozwiązań. Największe podmioty będą musiały w sprawozdaniu z działalności lub odrębnym oświadczeniu ujawnić więcej informacji niefinansowych. Z kolei małe podmioty będą mogły liczyć na uproszczenia.
Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się:
- jakie nowe informacje będą musiały podawać jednostki w sprawozdaniu z działalności i jakich podmiotów będzie dotyczył ten obowiązek,
- jakie nowe informacje będzie trzeba podawać w skonsolidowanych sprawozdaniach,
- na jakie uproszczenia będą mogły liczyć podmioty,
- jak doprecyzowano termin przeprowadzenia inwentaryzacji drogą porównania i weryfikacji wartości określonych składników bilansu.
Upewnisz się ponadto:
- jakie są zasady korygowania przychodów i kosztów,
- co zrobić, gdy po sporządzeniu sprawozdania finansowego wykryto błąd,
- jak postąpić, gdy jednostka dokonała odpisu amortyzacyjnego przez 2 lata w sytuacji gdy środek trwały powinien być amortyzowany prze 5 lat i stanowi on 10% wartości środków trwałych.
Podczas szkolenia ekspert zwrócił też uwagę na najczęstsze problemy rachunkowe, z jakimi obecnie borykają się księgowi oraz przedstawił sposoby, jak ich unikać. Nasz specjalista omówił m.in.:
- ujawnienie bardzo istotnych danych przed samym zatwierdzeniem sprawozdania finansowego,
- zasady korygowania przychodów i kosztów,
- kompensaty i jednostronne potrącenia – zasady ich dokonywania i księgowania.
Zyskasz wiedzę także:
- co zrobić, gdy po sporządzeniu sprawozdania finansowego wykryto błąd,
- jak postąpić, gdy jednostka dokonała odpisu amortyzacyjnego przez 2 lata w sytuacji gdy środek trwały powinien być amortyzowany prze 5 lat i stanowi on 10% wartości środków trwałych.
Szkolenie przygotowane jest w Twojej ulubionej formule video, która sprawia, że możesz w wygodny sposób skorzystać ze specjalistycznej wiedzy. Po obejrzeniu wykładu podniesiesz swoje kwalifikacje i będziesz mógł poprawnie odpowiedzieć na pytania szefa i współpracowników.
dr Katarzyna Trzpioła
specjalista prawa podatkowego i bilansowego, doświadczony praktyk, adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskie, autorka wielu publikacji z zakresu rachunkowości finansowej podatkowej, MSSF i rachunkowości zarządczej.