Zgodnie z MSR 16 i Założeniami koncepcyjnymi składnik aktywów w szczególności rzeczowe aktywa trwałe powinny zostać ujęte wówczas, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że jednostka gospodarcza uzyska przyszłe korzyści ekonomiczne związane ze składnikiem aktywów oraz gdy cenę nabycia lub koszt wytworzenia składnika aktywów przez jednostkę gospodarczą można wycenić w wiarygodny sposób. Oba te warunki muszą być spełnione łącznie.
Z tego e-kursu dowiesz się, czy:
- uiszczony podatek akcyzowy należy doliczyć do podstawy opodatkowania,
- VAT, którego odliczenie nie przysługuje, zwiększa cenę nabycia,
- specjalistyczne części zamienne dla danego środka trwałego należy uznać za osobny środek trwały i umarzać w okresie nie dłuższym niż środek trwały, z którym mogą być związane czy traktować jako zapasy,
- należy potraktować aktywa jako zespół części składowych czy też jako integralną całość,
- aktywa nabyte lub wytworzone na potrzeby bezpieczeństwa lub ochrony środowiska spełniają definicję aktywów rzeczowych trwałych i powinny być wykazywane w sprawozdaniu finansowym.
Wszystkie lekcje, po zakończeniu szkolenia, otrzymasz w komplecie w formie e-booka.
NOWOŚĆ! W ramach e-kursu zyskujesz test wiedzy na temat ujmowania środków trwałych w księgach rachunkowych z kluczem odpowiedzi.
Gwarantuję Ci, że wszystkie wskazówki i porady zawarte w kursie „Ujmowanie środków trwałych w księgach rachunkowych w praktyce” są na najwyższym poziomie merytorycznym, gdyż zostały potwierdzone przez naszych ekspertów.

redaktor portalu eWiedzaFK.pl