Opis

Obowiązkowa centralizacja w zakresie VAT nastąpi od 1 stycznia 2017 roku. To rewolucyjna zmiana w dla sektora publicznego, dlatego warto jak najwcześniej się do niej przygotować. Nowe obowiązki, które Cię czekają przedstawi podczas warsztatów Samir Kayyali - znakomity ekspert podatkowy.

Po zmianach gmina wraz ze swoimi jednostkami budżetowymi będzie składała jedną deklarację VAT, na podstawie której nastąpi wspólne rozliczanie podatku.

Uczestnicząc w warsztatach dowiesz się:

  • jakie obowiązki mają jednostki w związku z przejściem na scentralizowany model rozliczeń i jak się do tego sprawnie przygotować, 
  • co dalej z kasami rejestracyjnymi i kiedy będzie można skorzystać z ulgi na kasę,
  • co zmieni się w zakresie odliczeń VAT i co trzeba wiedzieć o zasadach obliczania proporcji,
  • kiedy trzeba sporządzić korekty VAT i jak zrobić to bezbłędnie. 

UWAGA: o terminie, od którego jednostka będzie rozliczać VAT trzeba poinformować właściwego dla siebie naczelnika urzędu skarbowego. Takiego obowiązku należy dopełnić przed dniem centralizacji, składając stosowną informację. 

WAŻNE DATY:
1 października 2016 r. - gminy wraz ze swoimi jednostkami będą mogły przechodzić na nowy model rozliczeń VAT.
1 stycznia 2017 r. - obowiązkowa centralizacja rozliczeń VAT. 

Podczas szkolenia ekspert w praktyczny sposób omówi zagadnienia związane z centralizacją rozliczeń. Odpowie też na najczęściej pojawiające się pytania. 

Prowadzący

 Samir Kayyali - doradca podatkowy, ekonomista, ekspert ds. zarządzania ryzykiem podatkowym, szkoleniowiec w Akademii Biznesu MDDP. Prowadzi własną praktykę podatkową. 

wiper-pixel