Rewolucyjne zmiany dotyczące kontroli podatników już od 1 lipca 2016 r. Jednolity Plik Kontrolny.

Ten warsztat już się zakończył. Zapraszamy po więcej wiedzy na: Video szkolenia

Opis

Od 1 lipca 2016 r. obowiązek raportowania w JPK będą mieli najwięksi podatnicy. Nowa metoda budzi wiele wątpliwości, gdyż oznacza przekazywanie wszystkich szczegółów transakcji i operacji księgowych na żądanie organu podatkowego w ujednoliconej formie elektronicznej. Nasz ekspert z KPMG, podczas warsztatu, przekaże Ci niezbędną porcję informacji o JPK, dzięki której z łatwością zastosujesz nowe przepisy i zdobędziesz uznanie szefa.

W trakcie warsztatu dowiesz się m.in.:

  • od kiedy musisz obowiązkowo stosować JPK,
  • czy zagraniczni przedsiębiorcy będą wysyłać JPK, jaki zakres danych obejmuje JPK,
  • ile czasu będą mieli podatnicy na przekazanie organom kontroli JPK,
  • czy generowanie danych w postaci JPK będzie wymagało zmian w zasadach prowadzenia ksiąg  rachunkowych.   

Upewnisz się ponadto:

  • jak sprawnie przygotować się na dostosowanie się do nowych przepisów,
  • czy są przewidziane jakieś sankcje za nieprzekazanie danych w formie JPK.   

Rozwijaj swoją karierę zawodową w oparciu o profesjonalną wiedzę naszego eksperta, który w praktyczny sposób wyjaśni, jak przygotować się do nowych zasad kontroli. Udzieli również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Prowadzący

 Marcin Brzezin
Doradca podatkowy w zespole ds. VAT w KPMG w Polsce
Posiada 9-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w opodatkowaniu VAT transakcji dokonywanych przez przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki (uwzględniając transakcje transgraniczne w obrocie towarowym i usługowym). Posiada szerokie doświadczenie w zakresie projektowania oraz wdrażania rozwiązań optymalizacyjnych, w szczególności w kwestii stawek VAT.  

_____ 

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG zatrudnia 174 000 pracowników w 155 krajach. Niezależne firmy członkowskie sieci KPMG są stowarzyszone z KPMG International Cooperative („KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa. W Polsce KPMG działa od 1990 roku i świadczy na rzecz polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki, profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. Obecnie zatrudnia ponad 1 300 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Wsparciem Klientów w zakresie cen transferowych zajmuje się zespół doradców KPMG, świadczący usługi w zakresie m.in. planowania zasad rozliczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi, analizy ryzyk w zakresie cen transferowych, przygotowania obowiązkowej dokumentacji do transakcji z podmiotami powiązanymi, wykonania analiz porównawczych weryfikujących prawidłowość stosowanych cen oraz wsparcia klientów w tracie postępowań podatkowych i sądowych dotyczących kwestii cen transferowych. Usługi obejmują również przygotowanie odpowiednich polityk i procedur w zakresie cen transferowych, a także reprezentowanie klientów podczas negocjacji z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, mających na celu uzyskanie porozumienia cenowego, oraz w postępowaniach zmierzających do uniknięcia podwójnego opodatkowania. Więcej na stronie kpmg.com/pl/

wiper-pixel