Rewolucyjne zmiany w cenach transferowych - od 1 stycznia 2017 roku

Ten warsztat już się zakończył, zapraszamy po więcej wiedzy do działu: Video szkolenia

Opis

Biorąc udział w warsztacie na żywo zyskasz wiedzę jak przygotować się na ewentualność kontroli w nowych realiach. Zdobędziesz nowe umiejętności, które sprawią, że efekty Twojej pracy zauważy i doceni Twój szef.

Każdy z uczestników szkolenia będzie mógł zadać ekspertowi swoje indywidualne pytanie – przy rejestracji oraz w czasie szkolenia.

Prowadzący

Jacek Bajger - doradca podatkowy, partner i szef zespołu ds. cen transferowych w KPMG w Polsce. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym, w tym w szczególności w zakresie cen transferowych, w którym posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Posiada kwalifikacje doradcy podatkowego (od 1998 roku w KIDP w Warszawie), jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2001 r. kieruje zespołem ds. cen transferowych w KPMG w Polsce oraz koordynuje usługi KPMG dotyczące doradztwa w zakresie cen transferowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Odpowiada za kompleksowe doradztwo podatkowo-prawne w zakresie problematyki transakcji z podmiotami powiązanymi, w tym m.in. przygotowanie analiz ekonomicznych i porównawczych oraz dokumentacji podatkowej. Reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych oraz negocjacjach z Ministrem Finansów w zakresie porozumień cenowych, koordynuje bieżące doradztwo podatkowe w pełnym zakresie dla wielu polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych z różnych sektorów. Jest prelegentem na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, seminariach i szkoleniach w zakresie cen transferowych, a także autorem szeregu publikacji w zakresie cen transferowych w ogólnopolskich dziennikach oraz specjalistycznych polskich i zagranicznych periodykach (m.in. w Przeglądzie Podatkowym, International Tax Review, Euromoney Corporate Tax Handbook itd.). Jego doświadczenie sektorowe obejmuje m.in. branże: bankową i usług finansowych, motoryzacyjną, nieruchomości, farmaceutyczną, przetwórstwo spożywcze, przemysł elektroniczny. W KPMG od 2001 roku.
__________________

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG zatrudnia 174 000 pracowników w 155 krajach. Niezależne firmy członkowskie sieci KPMG są stowarzyszone z KPMG International Cooperative („KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa. W Polsce KPMG działa od 1990 roku i świadczy na rzecz polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki, profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. Obecnie zatrudnia ponad 1 300 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Wsparciem Klientów w zakresie cen transferowych zajmuje się zespół doradców KPMG, świadczący usługi w zakresie m.in. planowania zasad rozliczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi, analizy ryzyk w zakresie cen transferowych, przygotowania obowiązkowej dokumentacji do transakcji z podmiotami powiązanymi, wykonania analiz porównawczych weryfikujących prawidłowość stosowanych cen oraz wsparcia klientów w tracie postępowań podatkowych i sądowych dotyczących kwestii cen transferowych. Usługi obejmują również przygotowanie odpowiednich polityk i procedur w zakresie cen transferowych, a także reprezentowanie klientów podczas negocjacji z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, mających na celu uzyskanie porozumienia cenowego, oraz w postępowaniach zmierzających do uniknięcia podwójnego opodatkowania. Więcej na stronie kpmg.com/pl/cenytransferowe.

wiper-pixel