Opis

Od 1 stycznia 2016 r. obowiązują regulacje umożliwiające podatnikom osiąganie znacznych oszczędności podatkowych – ulga na działalność badawczo-rozwojową (B+R). Podmioty do niej uprawnione to nie tylko wielkie koncerny prowadzące rozbudowaną działalność w zakresie badań i rozwoju przy użyciu laboratoriów i zatrudniające rzeszę pracowników naukowych, ale także przedsiębiorcy dokonujący innowacji na skalę własnego przedsiębiorstwa w zakresie produkowanych wyrobów i świadczonych usług (przykładowo firmy produkujące różnego rodzaju maszyny i urządzenia, firmy kosmetyczne, twórcy oprogramowania, firmy z branży spożywczej).

Podczas warsztatów na żywo dowiesz się:

  • co to jest ulga na B+R, jakie są korzyści związane z implementacją ulgi B+R oraz jak je maksymalizować,
  • jak przeprowadzić ocenę czy działania prowadzone w ich firmach kwalifikują się do skorzystania z ulgi B+R i jak kalkulować koszty kwalifikowane,
  • jak w praktyce stosować ulgę na działalność badawczo-rozwojową,
  • jakie mogą wystąpić problemy i ryzyka związane z implementacją ulgi,
  • jaka jest praktyka organów podatkowych i sądów administracyjnych w kontekście stosowania przepisów dotyczących ulgi B+R, jakie obowiązki ewidencyjno-dokumentacyjnych związane są z korzystaniem z ulgi.

Prowadzący

 Bartosz Mroczkowski - doradca podatkowy w Zespole Planowania Podatkowego Kancelarii Ożóg Tomczykowski 

 Paweł Kucejko - prawnik w Zespole Planowania Podatkowego Kancelarii Ożóg Tomczykowski 

O Kancelarii Ożóg Tomczykowski 

Od 2003 roku towarzyszymy naszym klientom oferując kompleksowe doradztwo podatkowo-prawne. Jesteśmy niezależną polską kancelarią, która dzięki aktywnej działalności i profesjonalnej obsłudze polskich i zagranicznych przedsiębiorstw zajmuje czołową pozycję na rynku. Z odpowiedzialnością i pełnym zaangażowaniem wspieramy naszych klientów w budowaniu pozycji na rynku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i efektywności prowadzonego biznesu. Stawiamy na talenty.

Nasz zespół to profesjonaliści o wysokim poziomie wiedzy podatkowej, prawnej i ekonomicznej oraz szerokiej znajomości zagadnień branżowych i otoczenia biznesowego naszych klientów i partnerów. O sile i jakości naszej kancelarii stanowi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie zawodowe jej wspólników – dr Ireny Ożóg i Pawła Tomczykowskiego. Satysfakcja klientów z naszych usług – innowacyjnych rozwiązań oraz strategicznego i długoterminowego doradztwa prawno-podatkowego uwzględniającego uwarunkowania biznesowe i specyfikę branż – to nasz priorytet.

Wiedza ekspercka, praca zespołowa, troska o klienta oraz innowacyjność są głównymi wartościami, którymi kierujemy się w naszej wieloletniej współpracy z klientami. Zaufali nam klienci reprezentujący różnorodne sektory gospodarki, w tym energetyczny, chemiczny, spożywczy, motoryzacyjny, deweloperski, FMCG i wiele innych, a wśród nich firmy z listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, w tym m.in. kilka z pierwszej dwudziestki tej listy.

wiper-pixel